G-J2G40CX4DCEğitim - VEGA ICE - Buz Pisti Sistemleri
egitim02

Personel Eğitimi


1- Buz Pisti Bakımı Eğitimi Buz pistinizin bakımını yaparak hem kalitesini hemde sisteminizin yaklaşık 10 – 13 yıl olan ömrünü çok daha uzatabilirsiniz.

2- Paten bileme makinesi kullanımı
a. Bileme Stilleri ve Detayları
b. Taş Değiştirme ve Farklı Taşların Kullanımları
Buz pistinizin bakımını yaparak hem kalitesini hemde sisteminizin yaklaşık 10 – 13 yıl olan ömrünü çok daha uzatabilirsiniz.

3- Garanti Kapsamı Koruma Eğitimi
Hangi durumlarda garanti kapsamı dışına çıkıldığı kurum personeline hem sözlü hemde uygulamalı gösterilecek ve büyük maduriyetlerden kurtulabileceksiniz.

4- Buz Pisti Temizliği ve Temizlik Makinesinin Kullanımı Eğitimi
Her işletme gibi temizlik, estetik anlayışının vazgeçilmezidir. Sentetik buz temizliğinin detayları kurum personelinize hem sözlü hemde uygulamalı olarak gösterilerek, temizlik makinesinin kullanımı anlatılacaktır.

5- Buz Pisti Malzeme Kullanımı, Acil Durum Tedbirleri
Sentetik buz pistinde hangi malzemelerin kullanılıp, hangilerinin kullanılmayacağı, kurum personeline hem sözlü hem de uygulamalı olarak gösterilecektir.

6- Uygulamalı Malzeme Sökme ve Takma Eğitimi
Sentetik buz pisti plakaları üzerinde kayma işleminin yapılmasına dayanıklı fakat sökme ve takma işlemine hassasiyet gösteren maddelerdir. Herhangi bir plakanın uygun ve doğru takılmaması durumunda plakalar zarar görecektir. Bunun önüne geçilmesi açısından tarafımızdan kurum personeline hem sözlü hemde uygulamalı olarak ilgili işlem gösterilecektir.

7- Hassas Sentetik Plakaların Transferi, Taşınması, İndirilmesi Eğitimi
Sentetik buz pisti plakalarımızın uluslar arası taşımacılık yönergesine göre kara yolu, demir yolu, hava yolu ve deniz yolu taşımacılığı konsunda tamamen tehlikesiz sınıfta bulunmaktadır.
Sentetik buz pisti plakalarının transferinde, taşınmasında ve indirilmesinde yapılan hatalar, kuruma maddi yükümlülük getirecektir. Bunun önüne geçmek için hem sözlü hemde uygulamalı olarak transfer, taşınma ve indirilme eğitimleri kurum personeline verilecektir.

8- Sentetik Buz Plakalarının Saklanması ve Depolanması
- Oda sıcaklığında saklanmasına ek olarak herhangi özel bir gereksinimi yoktur.
- Ürünün saklanması esnasında, ilgili deponun havalandırılması önerilmektedir.
- Serin ve kuru yerde saklanması tavsiye edilmektedir.
- Ürünün yanında / yakınında sigara içilmemelidir.
- Oluşabilecek statik elektriklenmeden dolayı yanıcı gazların bulunduğu ortamlardan uzak tutulmalıdır.
egitim01

Standart Sentetik Buz Pisti


Buz pateni eğitimleri 3 ana bölümde toplanmaktadır. Bunlar;

1- Başlangıç Eğitimi
• Buz üzerinde dengede durma.
• Buz üzerinde yürüme egzersizleri
• Ayak ve dizlerin, pozisyon ve açılarının doğru şekilde ayarlanması
• Güvenlik tedbirleri
• Düşme ve ayağa kalkma eğitimi

Herşeyden önce güvenlik tedbirlerinin alınması bakımından kursiyerlerimize kask, dizlik ve dirseklik kullanmalarını zorunlu tutuyoruz.

Başlangıç eğitiminde öncelik buz üzerinde duruşun doğru olmasıdır. İlgili eğitmen, kursiyerin buz üzerindeki duruşunu gösterdikten sonra ayakların ve dizlerin açıları ve duruş şekli düzenlenerek ilk adımlar atılır. Kursiyerin vücudu buz pistine adapte olduktan sonra yürüme işlemi daha da hızlanacak ve bir süre sonra otomatikman kursiyer kaymaya başlayacaktır. Düşme ve ayağa kalkma eğitimi güvenliği artırıcı erken olarak anlatılmaktadır.

2- Orta Seviye
Buzda kaymaya başlayan kursiyerin, buz üzerindeki dengesini, hızını ve dayanıklılığını artırmaya yönelik antrenmanlar yapılmaktadır. Kursiyerin patenlerinin iç ve dış bıçaklarını nasıl efektif kullanacağı konusunda bilgilendirildikten sonra aşağıdaki hareketlerin tetbiki yapılmaktadır;

3- İleri Seviye
İleri seviye kayma eğitimi ile kursiyer buz sporlarının temel eğitimini tamamlamış olacaktır.
Verified by MonsterInsights