G-J2G40CX4DCBariyer (Board) Sistemleri - VEGA ICE - Buz Pisti Sistemleri

Bariyer (Board) Sistemleri

VEGA ICE buz pistlerinde kullanılan bariyerler ihtiyaçlara göre farklılıklar göstermektedir. Profesyonel buz pistlerinde IIHF (Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu) normlarına göre bariyerler kullanılırken, rekreasyonel amaçlı pistlerde daha hafif ve dekoratif bariyerler kullanılmaktadır. Bariyer karkasları sıcak daldırma galvaniz kaplı çelikten imal edildiği gibi alüminyum malzemeden de imal edilebilmektedir. Bariyer üzeri PE500 malzemeden üretilen çarpma ve UV dayanıklılığı yüksek plakalarla kaplıdır. Firmamız aynı zamanda, bariyer sistemleri konusunda bir dünya markası olan ENGO firmasının Türkiye ve orta doğu distribütörüdür.

Hafif bariyer sistemleri daha çok rekreasyon amaçlı ve mobil buz pistlerinde tercih edilmektedir. Çeşitli renklerde üretilebildiği gibi şeffaf olarak da üretilebilmektedir.

Profesyonel Bariyer Sistemleri


Profesyonel bariyer sistemleri, buz hokeyi ve figür pateni arenalarında kullanılan sportif amaçlı bariyerlerdir.
ENGO firması tarafından geliştirilen ve uluslararası standart haline gelen Flex Board teknolojisi, çarpma esnasında sporcuların olası travmalardan korumaktadır. IIHF tarafından hokey pistlerinde kullanılması zorunlu hale getirilmiş olup tüm buz pistlerinde uygulanmaya başlamıştır.

Dekoratif Bariyer Sistemleri


Dekoratif bariyer sistemleri, etkinliklerde ve okul uygulamalarında sıklıkla tercih edilen modellerdir.
Verified by MonsterInsights